Az OTP Bank Liga fizetések tekintetében az európai labdarúgó-bajnokságok között az 18. helyen áll. Egy Magyarországon játszó élvonalbeli futballista átlagosan 3,8 millió forintot keres havonta – számolt be az mfor.hu az UEFA 2021/2022-es pénzügyi évre vonatkozó üzleti jelentése alapján.
A magyar bajnokság a koronavírus-járvány ellenére tovább folytatta fejlődését a játékosok fizetése terén. Az európai bajnokságok rangsorában az OTP Bank Liga már a 18. helyen szerepel, 93 millió eurós (36,6 milliárd forint) bérkiadással szezonvégi árfolyammal átszámolva. Ez csapatonként átlagosan több mint 3 milliárd forintot jelent, beleértve a játékosok mellett az egyéb alkalmazottak (orvosi stáb, edzők, irodai, adminisztrációs alkalmazottak) fizetéseit is.
Az mfor.hu szerint a bérköltség 58,5%-át tette ki a játékosok fizetése, míg az egyéb alkalmazottakra 41,5% jutott. Az 93 millió euróból 54,4 millió eurót (21,4 milliárd forintot) fordítottak a focisták fizetéseire, ami csapatonként 1,7 milliárd forintos kiadást jelent egy szezonra.
Az NB I-es keretek átlaglétszáma a 2021/2022-es szezonban 39 fő volt, tehát egy NB I-ben játszó focista havi átlagfizetése átlagosan 3,8 millió forint volt az UEFA adatai alapján.
Az mfor.hu kiemeli, hogy az átlagos havi fizetés 3,8 millió forint csupán egy átlagösszeg, és a kiadások csapatonként eltérhetnek a költségvetési különbségek miatt. A legnagyobb büdzsével rendelkező csapatok, mint a Ferencváros, a Fehérvár és a Puskás Akadémia, valószínűleg magasabb béreket fizetnek, míg az NB I többi csapatánál ezek a lehetőségek korlátozottabbak.
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információkEzekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére!
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen: e-mail cím megjelenítése . Köszönjük az észrevételeidet!
És ez sokaknak még csak fel sem tűnik, hogy a háttérben komoly építkezés zajlik
TovábbBotrány...és megint botrány, majd reakció és megint botrány
Tovább