Az Orbán-taktika: bukás vagy elsöprő győzelem jön?
Megjelenés:

Kapkodó, szatyorban tárolt utolsó perceit élő halként vergődő, egykor bivalyerős gépezet képében néznek most a Fideszre határon innen és túl. Az ok egyszerű: mint minden rendszer, ez is előbb-utóbb kinövi magát. Az egyes részek irányíthatatlanok, és kontroll nélkül szabadon garázdálkodnak.
A NER-ficsúrok kőgazdag élete mit sem foglalkozik azzal, hogy a rendszer, amelynek a tőgyén dagadva szívták magukat, most épp hanyatlik. Ez a tőkeerős réteg ahelyett, hogy összefogna és kisegítené a rendszert a kátyúból, sokkal inkább yachtokon parádézik és luxusautót vezet, amellyel csak még mélyebbre tapossák a kormányba vetett hitet.
Persze mondhatjuk, hogy a magyarokat már nem érdekli a korrupció, hisz negyedannyi kattintást sem kap ma egy „Mészáros pályázatot nyert” cikk, mint Tóth Gabi egyetlen tüsszentése. De azért nem szabad elfelejteni: ez az apátia nem az a fajta, amikor nevetve legyintünk. Ez az apátia azt jelenti, hogy meghoztunk egy döntést. A rendszertől elfordulva nem foglalkozunk politikával.
Aztán jött több millió ilyen ember – akiket sikerült egy új szereplőnek megmozgatnia. És ez az a pont, amivel a Fidesz nem számolt.
A kegyelmi botrány vesén rúgta a rendszert, és amikor már azt érezte, hogy néhány felelős lefejezésével elhárul a probléma, akkor jött Magyar Péter, és nem hagyja a sebet begyógyulni. Sőt, mi több: az amúgy évekig stabilan működő Fidesz-rendszeren kezdte el keresni a gyengepontokat.
És ahogy az lenni szokott, a győzelembe beleszokott rendszerek esetében, akad is bőven. NER-lovagok, az egészségügy állapota, vendégmunkások, akkumulátorgyárak, kínai hitelek – és ha mindez nem lenne elég, a békét követelő, szabadságharcos mozgalmat és harcot népszerűsítő retorika is egyre groteszkebb. Lassan olyan ez az egész, mintha a világ összes mérgespókját és kígyóját egy zsákba raknánk, és rázni kezdenénk.
De miért van az, hogy még ebben a pillanatban, amikor fuldoklik a nyolc hengeres motor, és tudjuk, hogy valami nem oké, még most sem áll meg a teljes Fidesz+NER rendszer, és nem mondják azt, hogy: ÁLLJ!!
Nincs egy szabad hetük? Összeülni valamelyik luxusövezetben, és nagy titokban átbeszélni, hogy mit is kellene csinálni?
Egy okos kormány mit tenne?
- A NER-lovagok vonuljanak háttérbe. Nincsenek rendezvények, még jótékonysági bulik sem. Nincsenek azokon megjelenő NER-lovaginák milliós nadrágban. Vége a témának. (Kuss van.)
- Az EU-val tető alá hozni az évek óta húzódó bizniszeket, hazahozni a pénzeket, és elfogadni, hogy ezért bizony le kell mondani pár dologról – például a szuverenitásvédelmi hivatalról és egyéb óriási baklövésekről.
A hazahozott pénzekből:
- Egészségügyi fejlesztés (kontrolláltan: ne legyen 1 nm csempézés 2 millió forint).
- Adóterhek csökkentése az élelmiszerek esetében. (Az árstop nem megoldás. Nem nyúlhat bele az állam a piac működésébe semmilyen szinten. Az adócsökkentést szigorúan kontrollálni kell, hogy a kereskedők ne tudják benyelni a különbözetet.)
- Gyermekvédelem: nem parolázni kell pár képpel arról, hogy Kukutyinban felújítottak egy gyerekszobát. Átfogó, globális megoldás kell. Gyermekkorházak, gyermekvédelmi intézmények nem lehetnek koszosak, lezüllöttek. Teljes körű felújítás és állapotmegőrzés.
- Szakképzett nevelők alkalmazása, akik rendszeres átvilágításon mennek keresztül. Nem elég a felvételkor elbeszélgetni a sógornő barátnőjével, és neki adni az állást. Az intézmények működését évente ellenőrizni kell, a „pletykákat” kivizsgálni, és az esetlegesen felmerülő – gyermekeket túlzottan „szerető” vagy agresszívan kezelő – személyeket szankcionálni.
(Szerk.: Van, aki elhiszi, hogy a fóti otthonban csak az a felelős, aki elkövette, és az, aki megpróbálta eltussolni? Van, aki elhiszi, hogy az ott dolgozók egy része nem beszélt erről? A felelősség itt több embert terhel, mint bárki gondolná...)
A KATA-adózás dilemmája
Itt muszáj tisztázni: rengeteg ember – köztük sajnos még könyvelők egy része is – azt terjeszti, hogy a KATA megszűnt. Ezt gyorsan tisztázzuk: a KATA nem szűnt meg, csak átalakult.
Tények:
- Katázhatnak sokan, és katáznak is az országban, akik megfelelnek az új szabályoknak (csak főállásúak, kizárólag magánszemélyeket szolgálhatnak ki, stb.). Ez azért lefed sok fodrászt, kozmetikust, masszőrt stb.
- Rengeteg egyéni vállalkozó járt rosszul, akik cégeknek is szolgáltattak. Ők átestek az átalányadózásba vagy a rendes egyéni vállalkozói státuszba. Nyilvánvalóan rosszul jártak anyagilag, de azt is érdemes látni, hogy rengeteg óriási cég élt vissza a KATA előnyeivel. Bujtatott foglalkoztatás, bejelentés helyett vállalkozók alkalmazása stb...
A KATA-rendszerről és az azt körülvevő kérdésekről később részletesen is foglalkozunk. Most a fókusz azon van, hogy ha a kormány vissza akarja nyerni sok vállalkozó szimpátiáját, akkor
a KATA adózást vissza kellene állítania.
Az Európai Ügyészség – EPPO
Ez pedig a TISZA Párt egyik legnagyobb ígérete: csatlakozás az Európai Ügyészséghez.
Mi az EPPO?
Az EPPO (Európai Ügyészség) egy független uniós szerv, amely az EU-s pénzekkel való visszaélések kivizsgálására és vádemelésre jött létre.
? Feladata:
Nyomozni EU-támogatásokkal kapcsolatos csalás, korrupció, áfacsalás ügyekben, és vádat emelni a tagországok nemzeti bíróságain.
? Hol működik?
Csak azokban az országokban, amelyek csatlakoztak hozzá (pl. Szlovákia, Románia, Horvátország).
Magyarország nem tag, így itt nem nyomozhat.
⚖️ Miért fontos?
Független a nemzeti politikától.
Képes börtönbüntetéshez vezető vádemelést kezdeményezni EU-s pénzekkel visszaélők ellen.
Azt azért senki nem tagadhatja, hogy nagyon érdekes uniós pályázatok és megvalósítások voltak az országban. Persze a papír mindent elbír, de egy ponton túl a magyar ember sem hülye. Szóval véleményem szerint az összes fent felsorolt dolgot meg tudná lépni a Fidesz – kivéve az EPPO-hoz való csatlakozást. Ez komoly fejtörést okozna bizonyos körökben, és ki tudja, milyen lavinát indítana el.
Összegzés
A Fidesz jelenlegi iránya nem jó.
Harcosok klubja, Marika néni és Feri bácsi kommentjei Magyar Péter posztjai alatt negatívat, a kormány oldalain pozitívat – ezek nem nyernek választást.
A Menczer Tamás-féle stílus pedig annak idején épp elég visszatetsző volt még Fidesz-szavazók körében is. Ez nem az az irány, amivel a Fidesz győzhet.
Az elnyomás félelmet szül, a félelem dühöt, a düh pedig végül forradalmat.
Nem volt még olyan a történelemben, hogy az elnyomás ne bukáshoz vezetett volna. A Fidesz tökéletes propagandagépezete most nem találja az irányt. De miben bízik?
- A megmaradt keménymagban, akik bármi áron, bármivel szemben, bármilyen állapotok közepette Orbán Viktorra szavaznak.
- Bár vidéken előretört a TISZA Párt, de hallottunk már arról, hogy közmunkások egy része félelemből szavazott bizonyos oldalakra – így ki tudja, valóban meglesz-e a TISZA-nak a vidék.
- A külhoni magyarok szavazatai: ez is meginogni látszik, de ott is van egy erős keménymag.
- Egyes hírek szerint a vendégmunkások szavazati joga is napirenden van – ha ez valóban megtörténik, rájuk is számíthat a jelenlegi kormány.
És mi van még?
- Egy kínai óriáshatalom, amelynek érdeke, hogy Magyarország Európa kapuja maradjon.
- Egy USA, amely „elvileg” Orbánékkal szimpatizál – de sok minden ennek ellentmond.
- Egy Oroszország, amely – akár kimondjuk, akár nem – örül a magyar vétóknak és annak, hogy rajtunk keresztül jelen lehet Európában.
A választások tehát még nincsenek lefutva.
A TISZA Párt és a mögötte álló elégedetlen tömeg, kiábrándult fideszesek, ellenzéktől megcsömörlött ex-MSZP–DK–Jobbikosok, politikai apátiából felébredők...
Velük szemben pedig:
Sok-sok milliárdos propagandagépezet, mindent behálózó pénzügyi rendszerek...
Szóval olyan összecsapás jöhet, amilyen még nem volt az ország történetében.
2026 forradalma – még ha az online térben is vívják.
Mikre keresnek rá felhasználóink az oldalunkon leggyakrabban? - Mutatjuk
Orbán Viktor Magyar Péter Fidesz Tisza Párt Harcosok klubja Botrány