Hont András durván kibukott Magyar Péter miatt - „Minden ellenkező híreszteléssel szembe...”
Megjelenés:

Hont András kritikája Magyar Péterrel szemben
Hont András publicista a közösségi oldalán fejezte ki felháborodását, amiért Magyar Péter egy, a holokausztot relativizáló, hungarista Padányi Viktortól idézett. A bejegyzést Schiffer András, korábbi országgyűlési képviselő is lájkolta, jelezve ezzel egyetértését.
Minden ellenkező híreszteléssel szemben nem követem szorosan a Messiáselnök Úr összes megnyilvánulását, így csak egy nappal később jutott el hozzám, hogy az aktuális fészbukgiccsben sikerült a holokauszt-relativizáló hungarista Padányi Viktort idéznie. Ejha
Súlyos vádak és kulturális párhuzamok
Hont élesen bírálta Magyar Péter kulturális tájékozottságát is, szerinte a politikus műveltsége megkérdőjelezhető. Hozzátette, a Padányi-idézet csak egy újabb példa arra, hogy a politikai szónoklatokban hogyan jelennek meg elfogadhatatlan történelmi figurák.
ez semmit nem árul el a Tisza-vezér céljairól, amelyek változatlanul úgy foglalhatóak össze, hogy én, Én, ÉN, és még csak műveltségének természetéről sem mond sokat, mivel utolsó olvasmányélménye egy általános iskolai szöveggyűjtemény.
A liberális közönség tűréshatára
A publicista arra is rávilágított, hogy szerinte a liberális értelmiség sok esetben elnézőbb olyan személyekkel szemben, akiket korábban élesen bírált volna. Példaként említette Wass Albert és Nyirő József műveinek elfogadását, valamint a MÚOSZ döntéseit.
Tavaly már sikerült elfogadtatni velük a Wass Albert-részleteket, idén a Bocskait, majd elnökségi tagnak választotta a MÚOSZ a Nyirő-temetés ceremóniamesterét, most meg vélhetően elkezdik magyarázni, kontextusba helyezni és bagatellizálni Padányi beemelését a politikai szónoklatokba.
Hont szarkasztikus javaslatai
Hont ironikusan további „ajánlásokat” tett a magyar politikai és kulturális diskurzushoz. Többek között Marschalkó Lajos, Erdélyi József és Jaross Andor méltatását is említette, utalva arra, hogy ezek az alakok a szélsőjobboldal történelmi kontextusába tartoznak.
Javaslom Marschalkó Lajos és Erdélyi József műveinek tanulmányozását, különös tekintettel a harmincas évek végi-negyvenes évek eleje-közepi munkásságukat, esetleg Kiss Ferenc (szigorú szakmai alapú) méltatását a magyar színjátszás megújításáért (nyilas színészkamara), esetleg Jaross Andor logisztikai bravúrjainak elismerését.
Művészet és politika szétválasztása
Hont zárásként elismerte, hogy valaki lehet nagy művész, annak ellenére, hogy borzalmas nézetei vannak. Példaként említette Szabó Lőrincet, Nyirő Józsefet és Páger Antalt, akik szerinte ellentmondásos személyiségek, de tehetségük vitathatatlan.
Padányi Viktorról semmi nem mondható el azontúl, hogy antiszemita, történelemhamisító bolond és háborús bűnösök dicsőítője, ezért egyszerűbb lesz, ha az egykori Demokratikus Charta és a teljes Pozsonyi út egyből beleszeret Szálasiba, vagy fölköp és alááll.
Kulcsszavak
Hont András, Magyar Péter, Padányi Viktor, Schiffer András, holokauszt, Tisza Párt, politikai botrány, antiszemitizmus, közéleti vita, nyilas múlt