Dopeman szerint Magyar Péterben nincs meg az a szimpatikusság mint Orbánban
Feltöltve: 2024-11-17
Dopeman szerint a magyar társadalom két fő csoportba oszlik
Itt a fordulat: Dopeman elárulta, mi a különbség Orbán Viktor és Magyar Péter között
Dopeman, azaz Pityinger László rapper és közéleti személyiség a Hit Rádió egyik műsorában Magyar Dávid társaságában beszélgetett Magyar Péter népszerűségéről és annak társadalmi okairól. Az interjúban Dopeman több aspektusból is kifejtette véleményét a hazai politikai helyzetről és a közélet változásairól.
A jóléti állam kérdése
Dopeman szerint Magyarország egy jóléti állam, és ezt a tényt az is alátámasztja, hogy az emberek bizonyos munkákat már nem hajlandóak elvégezni. A rapper úgy véli, az emberek rendelkeznek annyi pénzzel, hogy lehetőségük van foglalkozni a mindennapi gondjaikkal és panaszaikkal, ez pedig megteremti a politikai színtéren a „narratívák csatáját”.
A politikai narratívák szerepe
Dopeman szerint a magyar társadalom két fő csoportba oszlik a politikai narratívák alapján:
akik szerint minden rendben van, és a jelenlegi helyzet megfelelő,
akik szerint minden rossz, és változásra van szükség.
A rapper úgy véli, hogy ez utóbbi csoport találta meg Magyar Pétert, akit olyan személynek lát, aki az „Orbán-iskolából” érkezett, de annak a legnegatívabb oldalát képviseli.
Mi a különbség Orbán Viktor és Magyar Péter között?
Dopeman Magyar Pétert Orbán Viktorral állította szembe, és kiemelte a kettőjük közti különbségeket. Szerinte Magyar Péterből hiányzik az a fajta szimpatikusság, humorérzék és alkalmazkodóképesség, ami Orbán Viktort jellemzi, még ebben a korban is. Míg Orbán Viktor képes a helyzetekre rugalmasan, egyfajta improvizatív képességgel reagálni, Magyar Péter „görcsösen, hisztérikusan és diktatórikusan” reagál a spontán helyzetekre.
Nincs benne az a fajta szimpatikusság, ami az Orbánban meg tud lenni, nincs meg humora ilyen módon, nincsen meg az a fajta flexibilitása, rögtönző képesség, ami az Orbánnak még most, ebben a korában is megvan.
Dopeman elmondása szerint a magyarok hajlamosak idealizálni az új politikai vezetőket, remélve, hogy ha új „király” kerül a hatalomba, az jobbá teszi az életüket. „Nem azzal van a baj, hogy hogyan élnek az emberek, és nem is a politikai berendezkedéssel,” fogalmazott a rapper, „hanem azzal van a baj, hogy elképzeljük, hogy nekünk milyen rossz, és hogyha jön egy új király, akkor majd milyen jó lesz.”
Dopeman véleménye szerint a magyar társadalomnak nem feltétlenül van oka elégedetlenkedni a politikai berendezkedéssel, hiszen a jóléti állam alapjai megvannak. Az igazi probléma a társadalom hozzáállásában rejlik, amely hajlamos mindig egy új vezetőtől várni a megoldást, ahelyett, hogy a saját helyzetük javításán dolgoznának.
Nyitókép: Mandiner/Földházi Árpád
Támogass minket azzal, hogy követed az oldalunkat Te is, köszönjük!
Iratkozz fel és elküldjük neked a legnagyobb vitát kiváltó cikkeinket:
Feljelentés Gulyás Gergely ellen: újabb részletek, információk
Döbbenetes: Megszólalt Vogel Evelin: Én nem akartam, hogy ez legyen.....
Az eddigi legerősebb írással mentek neki Magyar Péternek - "Megáll az ész! Péter, hát van neked bőr a képeden?"
Ezekre kerestek rá olvasóink a leggyakrabban, kattints valamelyik címkére!
Ha hibát találtál, vagy megosztanád a véleményedet, kérjük, jelezd az alábbi e-mail címen:
e-mail cím megjelenítése
. Köszönjük az észrevételeidet!
Sajnos nagyon sokan fals információkból tájékozódnak, és azonosító nélküli oldalak által terjesztett álhíreket osztanak meg. Ne tartozz közéjük!
Kattints a megosztás gombra, és oszd meg a cikkünket Facebook-csoportokban vagy a saját idővonaladon, hogy a valós információk másokhoz is eljussanak!